Hakkımızda

iFOCUS Teknoloji A.Ş, Bir GENÇPA Teknoloji Grubu Şirketidir.

 

İFOCUS TEKNOLOJİ; içinde zeka barındıran teknolojilere odaklanan, öncelikle IoT ve yakın gelecekteki IoE alanında ürün, çözüm ve danışmanlık hizmetleri ile faaliyet gösterecek bir teknoloji çözüm ortağıdır.

Yine İFOCUS TEKNOLOJİ; modern dünyanın en etkili alanlarından biri olan Robotik Eğitim-Kodlama başta olmak birçok teknoloji atölyesi ile gençlerin; teknik-tasarım yapmaya istekli olma, fen bilimlerinin mantığını kavrama, ekip çalışması ve liderlik becerileri kazanma, teknoloji üretimi alanında özgüven kazanma, yenilikçilik anlayışı kazanma gibi değere ulaşmasına vesile olma ve kaliteli-nitelikli eğitimler almalarını sağlama amacıyla kurulmuştur.

Ülkemizin yüksek teknoloji alanında milli hamleleri hayata geçirdiği bu dönemde gençlerin; kodlama, yazılım ve uygulamalı teknik bilgilerle geleceğin mucidi olup, deneme-yanılmaktan korkmadan, ekip arkadaşlarıyla takım çalışmaları yaparak bilim ve teknolojiye bakış açılarını olumlu yönde değiştirmelerini hedeflenmekteyiz.

Gençler, bir ülkenin omurgasıdır. İFOCUS TEKNOLOJİ ekibi olarak kurumlarda kurduğumuz atölyelerimizde gençlerin; problem tanımlama, farklı yollardan problemi çözme, sorgulama, temel fen bilimlerinin mantığını kavrama, hayal gücü ve yaratıcı zekayı kullanma, odaklanma seviyelerini maksimum seviyeye çıkarma, sosyal yaşam becerilerini en üst seviyeye çıkarma, kendini ifade etme yetenekleri, takım çalışması, zaman yönetimi, süreç ve sonuç odaklı düşünme, pratik düşünebilme, konsantrasyon, sistematik düşünme ve davranma, analitik düşünebilme, yönergeleri doğru takip edebilme gibi pek çok becerisini geliştirmesi amaçlanmaktayız.

Türkiye’de ilk defa Müfredatlı Robotik Eğitim veren, yetiştirdikleri öğrencilerle katıldıkları yarışmalarda bir çok ödül alan, başarılı mucitler yetiştirmek için mücadele eden İFOCUS TEKNOLOJİ ekibi olarak; projelerin koordinasyonunu İstanbul ili Şişli ilçesinde şirket binamızda gerçekleştirmekte ve okularda-kurumlarda kurduğumuz atölyelerle hizmet vermekteyiz.

Vizyonumuz

Bilgi teknolojileri alanındaki yüksek teknoloji çözümlerinin ihtiyaç sahipleri ile buluşturulmasına öncülük etmek.

Misyonumuz

Zeka barındıran teknolojiler ile kurum ve kuruluşların ihtiyaçlarına yönelik uçtan uca çözümler sağlamak.

Sayılarla iFOCUS

Yurt genelinde yaptığımız çalışmalardan bazıları

4068

Öğrenci

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim gören öğrenciler okullarda kulduğumuz atölyelerde Kodlama ve Robotik Eğitim almaya devam ediyorlar.

124

Proje

Yaşları 12 ile 18 arasında değişen öğrenciler; robot tasarlama, arduino, kodlama ve yazılım eğitimleri ile birçok başarılı projeye imza attılar.

14

Ödül

Öğrencilerimiz katıldıkları Ulusal ve uluslararası yarışmalarda birbirinden kıymetli başarılara imza atıp, ödüller aldılar.                           

6320

Bilim Sahnesi

Yurt genelinde yaptığımız Bilim Sahneleri programlarımıza 51 farklı ilden ve her yaş grubunundan 6320 öğrenci katılım sağladı.                   

iFOCUS TEKNOLOJİ A.Ş

Büyükdere Cad. Polat Holding No:87 Kat:9

Mecidiyeköy – Şişli / İstanbul

Tel: 0850 305 70 00

 

 

HER ZAMAN YANI BAŞINIZDAYIZ