Nesnelerin İnterneti

*Okullarda veya çeşitli kurumlarda kurduğumuz atölyelerde eğitim alan öğrenciler içindir.

 

Eğitim, özenle hazırlanmış Türkçe müfredatla verilmektedir.

Nesnelerin İnterneti yani nesnelerin insan müdahalesi olmadan, kendi aralarında belirli protokoller aracılığı sayesinde iletişim kurarak oluşan veri ağı ile birbirinden özel icatlar veya birbirinden özel projeler tasarlayabilirsiniz.

2020 itibariyle 30 milyar nesnenin interneti bağlanacağı tahmin edilirken, bu eğitimle Akıllı şehirler,Akıllı çevre,Su kontrolü ve ölçümleri,Güvenlik ve önlemler,Üretim tesislerinde verimliliğin artırılması,Endüstriyel otomasyon uygulamaları,Ödeme-reklam-pazarlama uygulamaları,Lojistik uygulamaları,Araç takip sistemleri,Hasta takip sistemleri,Sağlık uygulamaları,Maden uygulamaları,Endüstriyel uygulamalar,Akıllı tarım – hayvancılık uygulamaları,Ev otomasyon uygulamaları,Giyilebilir uygulamalar,Otomotiv ve ulaşım uygulamaları,Enerji yönetimi uygulamaları öğrenbilir eğitimle yeni uygulamalar ve projeler tasarlayabilirsiniz.

Sanayi, Tarım, Lojistik,Sağlık,Savunma Sanayisi gibi bir çok alanda faaliyet gösterebilecek projeler hazırlayabilir, katme değer sağlayabilecek ürünler geliştirebilirsiniz!

Atölyemizde kullanılan malzemelerin mıknatıslı yapısı sayesinde hiçbir kablo bağlantısı yapmadan, kesici ve delici ekipmanlar kullanmadan pratik ve hızlı bir şekilde devrelerinizi oluşturabilirsiniz.

Arduino ile ortak hazırlanan geliştirme kartı ile Arduino platformu üzerinden uygulamalar geliştirebilirsiniz.

Google’ın geliştirdiği blok tabanlı programlama(scratch) arayüzü Blockly ile başlangıç ve ileri seviye uygulamalar yapabilirsiniz.

Atölyedeki ekipmanlarla kendi maker uygulamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

iFOCUS TEKNOLOJİ A.Ş

Büyükdere Cad. Polat Holding No:87 Kat:9

Mecidiyeköy – Şişli / İstanbul

Tel: 0850 305 70 00

 

 

HER ZAMAN YANI BAŞINIZDAYIZ