Ortaokul Atölyesi

Ortaokulda  eğitim gören öğrenciler için Robotik Eğitim Atölyeleri kuran İFOCUS TEKNOLOJİ; geleceğin dili olan kodlamayı tüm öğrencilere maksimum ilgiyle öğretmeyi hedeflemektedir.Öğrenciler bu atölyelerde bir yandan robot tasarımlarla el becerilerini geliştirirken diğer yandan ileri düzey kodlama öğrenerek hayallerindeki robotları tasarlarlar.

Bu eğitimle öğrenci;

  • Hal gücü ve yaratıcı zekayı kullanma, odaklanma seviyelerini maksimum seviyeye çıkarma, denemekten ve yanılmaktan korkmama, sosyal yaşam becerilerini en üst seviyeye çıkarma, zaman yönetimi, süreç ve sonuç odaklı düşünme, pratik düşünebilme, konsantrasyon, sistematik düşünme ve davranma, analitik düşünebilme, takım çalışması, yönergeleri doğru takip edebilme gibi pek çok becerisini geliştirir.
  • Mekanik tasarım, link sistemleri, motor, servo motor ve aktüatörler, sensörler, uzaktan haberleşme, bluetooth, geri besleme, algoritma oluşturma, kod yazmayı öğrenir.
  • 36 farklı üniteyle her bir ünitede farklı robot tasarlar, hareketli, sensörlü ve kodlanabilir robotlar yapar.
  • Mekanik sayesinde; temel fen bilimlerinin mantığını uygulamalı olarak öğrenmiş olup unutamayacak seviyeye ulaşır ve okul derslerindeki başarı oranı yükselmiş olur.
  • Elektronik sayesinde; temel elektronik biliminin mantığını anlamış olur, elektronik malzemeleri uygulayarak tanır ve bu malzemeleri kullanmayı öğrenir.
  • Günlük yaşamımızda hayatımızın bir parçası olan robotları yakından tanıyıp; kimisiyle bir hastanın umudunu, kimisiyle en ağır işlerin ustasını tasarlar.

Türkiye’de ilk defa Türkçe Müfredatlı Robotik Eğitim programını başlatan İFOCUS TEKNOLOJi, okullarda kurduğu bir çok Maker ve STEAM atölyeleri ile  nice mucitlerin yetişmesini sağlamaya devam etmektedir. ​

iFOCUS TEKNOLOJİ A.Ş

Büyükdere Cad. Polat Holding No:87 Kat:9

Mecidiyeköy – Şişli / İstanbul

Tel: 0850 305 70 00

 

 

HER ZAMAN YANI BAŞINIZDAYIZ