Okul Öncesi Atölyesi

okul öncesi atölyesi

Anaokullarında okul öncesi eğitim gören çocuklar için Robotik Eğitim Atölyeleri kuran İFOCUS TEKNOLOJİ; geleceğin dili olan kodlamayı eğlenceli eğitim programı ile tüm çocuklara öğretmeyi hedeflemektedir.

Çocuklar; hayal gücü ve yaratıcı zekayı kullanma, odaklanma seviyelerini maksimum seviyeye çıkarma, denemekten ve yanılmaktan korkmama, sosyal yaşam becerilerini en üst seviyeye çıkarma, zaman yönetimi, süreç ve sonuç odaklı düşünme, pratik düşünebilme, konsantrasyon, sistematik düşünme ve davranma, analitik düşünebilme, takım çalışması, yönergeleri doğru takip edebilme gibi pek çok becerisini geliştirir.

Yine çocuklar, bu atölyelerde bir yandan robot tasarımlarla el becerilerini geliştirirken diğer yandan kodlama okur yazarlığına ilk adımlarını atıyorlar.

Bu eğitimle;

  • Çocucuklar; dünyanın ilk akıllı telefon tabanlı şirin robotuyla hem İngilizce kelimeler, hem matematiksel işlemleri öğrenip, hem de eğlenir.
  • Sayısız kombinasyon ve eğlenceli animasyonlarla algoritma ve kodlama dersleri öğrenir.
  • İçerdiği üniteler ve interaktif haritalı uygulamalar ile temel kodlama mantığını oyunla öğrenecek, SCRATCH ile eğitimleri ile ileri düzey kodlamayı öğrenir.
  • Robotu yönlendirirken görsel hafıza ile onlarca İngilizce öğrenmeyi kolayca eğlenerek ezberler.
  • Robotu resimli kartlarla programlar.
  • Hafıza teknikleriyle, tamamen interaktif kelime ezberleriyle etrafındakileri şaşırtırlar.

Türkiye’de ilk defa Türkçe Müfredatlı Robotik Eğitim programını başlatan İFOCUS TEKNOLOJi, yurt genelinde okullarda kurduğu bir çok Maker ve STEAM atölyeleri ile  nice mucitlerin yetişmesini sağlamaya devam etmektedir. ​

iFOCUS TEKNOLOJİ A.Ş

Büyükdere Cad. Polat Holding No:87 Kat:9

Mecidiyeköy – Şişli / İstanbul

Tel: 0850 305 70 00

 

 

HER ZAMAN YANI BAŞINIZDAYIZ