İlkokul Atölyesi

İlkokulda  eğitim gören öğrenciler için Robotik Eğitim Atölyeleri kuran İFOCUS TEKNOLOJİ; geleceğin dili olan kodlamayı eğlenceli eğitim programı ile tüm öğrencilere öğretmeyi hedeflemektedir.Öğrenciler bu atölyelerde bir yandan robot tasarımlarla el becerilerini geliştirirken diğer yandan kodlama okur yazarlığına ilk adımlarını atıyorlar.

İlkokulda öğrenim gören öğrenciler;  Starter seviyesinde eğitim alırken  dünyanın ilk akıllı telefon tabanlı şirin robotuyla hem İngilizce kelimeler, hem matematiksel işlemleri öğrenip, hem de eğlenirler. A1 seviyesine geldiklerinde ise  ileri düzey algoritma kurmayı, kod yazmayı ve  robot tasarlamayı öğrenirler.

Bu eğitimle;

  • Sayısız kombinasyon ve eğlenceli animasyonlarla algoritma ve kodlama dersleri öğrenir.
  • İçerdiği üniteler ve interaktif haritalı uygulamalar ile temel kodlama mantığını oyunla öğrenir, ilk önce scratch ile daha sonraki seviyelerde C+ dilinde ileri düzey kodlamayı öğrenir.
  • Şirin robotu yönlendirirken görsel hafıza ile çocuğunuz onlarca İngilizce öğrenmeyi kolayca eğlenerek ezberler.
  • Hal gücü ve yaratıcı zekayı kullanma, odaklanma seviyelerini maksimum seviyeye çıkarma, denemekten ve yanılmaktan korkmama, sosyal yaşam becerilerini en üst seviyeye çıkarma, zaman yönetimi, süreç ve sonuç odaklı düşünme, pratik düşünebilme, konsantrasyon, sistematik düşünme ve davranma, analitik düşünebilme, takım çalışması, yönergeleri doğru takip edebilme gibi pek çok becerisini geliştirir.
  • Mekanik tasarım, link sistemleri, motor, servo motor ve aktüatörler, sensörler, uzaktan haberleşme, bluetooth, geri besleme, algoritma oluşturma, kod yazmayı öğrenir.
  • 36 farklı üniteyle her bir ünitede farklı robot tasarlar, hareketli, sensörlü ve kodlanabilir robotlar yapar.
  • Mekanik sayesinde; temel fen bilimlerinin mantığını uygulamalı olarak öğrenmiş olup unutamayacak seviyeye ulaşır ve okul derslerindeki başarı oranı yükselmiş olur.
  • Elektronik sayesinde; temel elektronik biliminin mantığını anlamış olur, elektronik malzemeleri uygulayarak tanır ve bu malzemeleri kullanmayı öğrenir.

Türkiye’de ilk defa Türkçe Müfredatlı Robotik Eğitim programını başlatan İFOCUS TEKNOLOJi, okullarda kurduğu bir çok Maker ve STEAM atölyeleri ile  nice mucitlerin yetişmesini sağlamaya devam etmektedir. ​

iFOCUS TEKNOLOJİ A.Ş

Büyükdere Cad. Polat Holding No:87 Kat:9

Mecidiyeköy – Şişli / İstanbul

Tel: 0850 305 70 00

 

 

HER ZAMAN YANI BAŞINIZDAYIZ